środa, 7 listopada 2012

Kupiec - coś na ząb

Produkt:Coś na ząb - musli tropikalne - Kupiec
Opakowanie: 50 g - wersja kieszonkowa
Wartość odżywcza w 100 g:

Wartość energetyczna386kcal
1628kJ
Białko6,5g
Węglowodany69g
Tłuszcze7,5g
Błonnik8,4g
Opinia: Musli tropikalne to nowość z linii Coś na ząb.  Po otwarciu torebki i wysypaniu jej zawartości do miseczki byłam bardzo zaskoczona jej zawartością. Mianowicie tak dużej ilości owoców nie widziałam w żadnym innym musli. Kandyzowane owoce są duże dzięki temu nie przenikną nam między szczelinami zębów, jak to się dzieje w przypadku innych podobnych produktów. W mieszance znajdziemy dużą ilość papai, płatków kokosowych, chipsy bananowe oraz kandyzowane kawałki ananasa.  Płatki oczywiście też są, jednak owoce czuć zdecydowanie bardziej.  Zawartość opakowania wystarczy zalać gorącą wodą lub mlekiem, a po 3 sekundach produkt gotowy.  Czytając instrukcję sporządzenia musli nie dowierzałam, że już po 3 sekundach będzie ono gotowe. Jednak te kilka sekund wystarczyło, aby cieszyć się gotowym i rewelacyjnie smakującemu musli. Zdecydowanie polecam, gdyż oprócz wspaniałego smaku zaletą produktu jest również duża ilość błonnika oraz innych mikroelementów, które dają energię na cały dzień.
Produkt: Coś na ząb - Owsianka o smaku karmelu - Kupiec
Opakowanie: 50g

Wartość odżywcza 100g produktu:
Wartość energetyczna 403 kcal
1700 kJ
Białko 10,1 g
Węglowodany 70 g
Tłuszcze 7 g
Błonnik 9,9 g

Opinia:  Oczywiście owsianka bardzo łatwa i szybka w przygotowaniu, bo wystarczy zalać gorącą wodą i odczekać jedynie 3 minuty, a wartościowy i zdrowy posiłek jest gotowy. No właśnie tylko czy aby na pewno zdrowy... Karmel jest bardzo wyczuwalny, można mieć wrażenie, że owsianka aż za bardzo karmelowa. Strasznie słodka, ale że ja takie lubię to mi smakowało :). Osoby, które nie przepadają za bardzo słodkimi rzeczami mogą kręcić nosem.


1 komentarz:

  1. Sarczyńska Ula4/14/2016 12:04 AM

    Co do musli tropikalnych i tego typu produktów ze sklepów to jednak trzeba wspomnieć o tym, że większa z nich połowa jest bardzo nieładna pod względem składu, smakować mogą super ale często mają odstraszające składniki. Na przykład warto unikać takich nieciekawych jak to http://www.open-youweb.com/musli-chrupkie-tropikalne-fitella-od-gellwe-opinia/ niby popularne ale mocno niezdrowe mimo określenia nawet fit to są absolutnie tuczące. Dlatego warto czytać etykiety zawsze tego co ma zamiar się kupić. Może ktoś zna jakieś bez nieprzyjemnych dodatków a tylko same naturalne składniki?

    OdpowiedzUsuń