środa, 31 października 2012

Coffea.pl - Arabica Mocha - EtiopiaA teraz czas zaprezentować kawę Arabica Mocha Etiopia
Etiopia jest ojczyzną kawy, która zaczęła tam być uprawiana stosunkowo późno, ponieważ na własne potrzeby mieszkańcom kraju wystarczały dziko rosnące kawowce. Obecnie prócz dzikich kaw występują tam różne gatunki uprawiane na potrzeby własne i na eksport. Kawy z Etiopii wyróżniają się intensywnym smakiem i pełnym zaskakujących nut bukietem.

Arabica Mocha to niezwykła kawa o wspaniałej, intensywnie czekoladowej nucie smakowej, wzbogaconej delikatnym kwiatowym aromatem charakterystycznym dla tego gatunku. To wyrafinowane połączenie aromatów wprawi w zachwyt każdego smakosza. Po zaparzeniu urzeka głębią aromatu i charakterystyczną dla kaw afrykańskich mocą.

Aby w pełni wydobyć bukiet kawy, zaparz ją w odpowiedni sposób. Najlepszy będzie ekspres ciśnieniowy, włoski zaparzacz lub tłoczek francuski. Możesz także zaparzyć kawę w tygielku, na sposób arabski. Pamiętaj, że idealna temperatura do zaparzania kawy to około 90-96 stopni – kawa zalana wrzątkiem traci aromat, jeśli więc chcesz się nią delektować, pozwól wodzie trochę przestygnąć. Jeśli chcesz podkreślić charakter i pochodzenie kawy Mocha, zaparz ją po turecku, czyli w tygielku, lub przygotuj przy jej użyciu napój typu Moka.Moja opinia:
Po otwarciu paczuszki od razu poczułam intensywny zapach kawy. Po zmieleniu silniejszy i aromatyczny zapach ogarnął całe mieszkanie :) Kawa średnio mocna, o głębokim smaku z nutka czekolady. Szczerze mówiąc dawniej pijąc kawę nie czułam różnicy w smaku, jednak pijąc tą kawę zmieniłam zdanie. Jest świetna, a gdy wypiłam u kogoś kawę zwykłą mieloną i pakowaną, której data spożycia jest bardzo długa, to wypiłam bo wiadomo, że nie wypada zostawić pełną filiżankę. Od tej pory będę piła kawę, którą sama zmielę i oczywiście taką, którą zakupie w sklepie Coffea.pl.


Cena: 250 g - 27,77 zł
Dostępny w sklepie Coffea.pl

1 komentarz: