środa, 27 marca 2013

Stovit - smaczna przesyłka

W pysznej paczce jaką otrzymałam od Stovit znalazłam:

 • Konfitura babuni z truskawek
 • Krem owocowy - brzoskwinia
 • Wiśnie drążone
 • Mus z jabłek i marchewki
 • Mus z jabłek i brzoskwini
 • Krem owocowy truskawka z wanilią
 • Żurawina
 • Marmolada o smaku różanym
 • Powidła śliwkowe
 • Jabłka z brzoskwiniami prażone z cukrem
 • Oliwki zielone nadziewane pastą paprykową
"STOVIT GROUP jest jednym z wiodących na rynku polskim producentów dżemów, konfitur, marmolad i powideł. Firma założona została w 1979 roku. Pierwotnie jej podstawową działalność stanowiło przetwórstwo warzyw i owoców. W 1995 roku nastąpiła zmiana strategii STOVIT. Firma wycofała się z branży przetworów warzywnych, koncentrując się na produkcji produktów dżemowych, co w rezultacie spowodowało wzrost sprzedaży rocznej dżemów i konfitur o 100%. 

Pierwsze dżemy z logo STOVIT zaczęły pojawiać się na rynku w 1992 roku. Perspektywy rozwoju rynku przetwórstwa owocowego i związany z nim popyt na produkty dżemowe oraz coraz dynamiczniej rozwijająca się branża przetwórstwa, skłoniły firmę do znaczących inwestycji w prace badawczo-rozwojowe, zakłady produkcyjne oraz intensywny rozwój parku technologicznego. Konsekwencją tego było uzyskanie wysokiej zdolności produkcyjnej w zakresie dżemów, konfitur i marmolad, a co najważniejsze rozszerzenie portfolia produktowego o nowe innowacyjne produkty, które dzięki swojej naturalności, najwyższej jakości i bogactwu smaku zyskały szerokie grono nabywców. 

Obecnie STOVIT GROUP w swojej ofercie posiada dżemy niskosłodzone, konfitury, marmolady smakowe, powidła, zaprawy kompotowe, jabłka prażone, musy z jabłek oraz dodatki do mięs i serów. Produkty dystrybuowane są pod wieloma rozpoznawalnymi markami, jak chociażby: “Konfitura Babuni”, dżemy "Premium", dodatki do mięs i serów "Premium" czy "Fruta". 

Dzięki innowacyjności, wieloletniemu doświadczeniu, jak i uznanej marce Spółka zaopatruje główne sieci detaliczne w Europie, jak również zajmuje znaczące miejsce na rynku w produkcji marek własnych dla sieci handlowych. Asortyment firmy obejmuje również produkty cateringowe, jak chociażby zestawy śniadaniowe, dżemy hotelowe, produkty w wiaderkach i puszkach oferowane w różnych gramaturach dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta. 

O wysokiej jakości naszych wyrobów świadczą uzyskane certyfikaty systemów bezpieczeństwa żywności BRC i HACCP, a także uznanie jakie produkty firmy zdobyły sobie na wymagających rynkach zagranicznych. 

Od kwietnia 2007 Stovit posiada nowego właściciela, którym jest hiszpańska firma Grupa Angel Camacho. Grupa Angel Camacho jest największym hiszpańskim producentem oliwek w Europie i jednym z wiodących uczestników na rynku globalnym. Od października 2007r. ofertę STOVIT GROUP wzbogacają oliwki i oliwy z oliwek oraz inne specjały hiszpańskie marki Bulerias. Stovit jest wyłącznym dystrybutorem marki Bulerias na rynku polskim."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz