czwartek, 11 kwietnia 2013

Luks PomadaJakiś czas temu do testów otrzymałam wspaniałe przetwory od LUKS POMADY. Na słoiczkach oprócz składu podane zostały także potrawy do których pasują dane konfitury. Smaki konfitur to : czerwona porzeczka, rabarbar, czarny bez i zielony pomidor, którego nigdy wcześniej nie próbowałam w tej postaci, ale wygląda całkiem fajnie. W swej ofercie Luks Pomada posiada także sosy czatnie, które były dla mnie totalnym zaskoczeniem, bowiem nigdy wcześniej nie widziałam tego typu sosów, więc tym bardziej się ucieszyłam możliwością spróbowania. Sosy czatnie to sosy na bazie owoców z dodatkiem przypraw orientalnych.
Czatni to sos na bazie owoców, warzyw, prawie zawsze z dodatkiem cebuli, octu, mieszanki orientalnych przypraw o nutach słodko-pikantnych, nieco cierpkich.
Czatni są wyrazistym i pysznym dodatkiem pasującym do każdej potrawy. Idealnie komponują się z wszelkiego rodzaju mięsami, rybami, serami i pieczywem. Z czatni można eksperymentować na wiele sposobów. W internecie wyczytałam, że są podstawą kuchni indyjskiej. Nazwy sosów bardzo intrygujące: imbirowa śliwka, orientalny rabarbar czy korzenny pomidor. Zapraszam wkrótce po przepisy z wykorzystaniem przetworów Luks Pomady.
"Inspiracją dla produktów Luks Pomada jest 20-lecie międzywojenne, kiedy to na polskich stołach królowały wyśmienite raki, ryby, mięsa i sery, a w przygotowywanie potraw wkładano serce i doświadczenie wielu pokoleń. Marka Luks Pomada tradycyjnym daniom dodaje szczypty nowoczesności, a współczesnym potrawom nadaje charakteru."
*Zdjęcia pochodzą ze strony: http://lowcydizajnu.pl/luks-pomada/

2 komentarze: