poniedziałek, 6 stycznia 2014

Naturalny Jogurt sojowy

Składniki:
1 l mleka sojowego Alpro Soya

1 mały jogurt naturalny


Do wykonania naturalnego jogurtu niezbędne jest nam urządzenie, w którym taki jogurt powstaje . Dostępne jest w sklepie internetowym redcoon.pl. To świetne urządzenie pozwala na przygotowanie wspaniałego jogurtu w warunkach domowych. Wystarczy kilka godzin i wiesz co jesz.


Severin JG 3519 to specjalne urządzenie do produkcji jogurtu w warunkach domowych. Jogurtownica utrzymuje przez cały czas działania jednakową temperaturę, około 40°C. W takim cieple bakterie najlepiej się rozmnażają. Po kilku godzinach możemy cieszyć się własnej roboty jogurtami. Posiada 14 osobnych pojemniczków o pojemności 150 ml każdy. Wyposażona została w otwieraną przezroczystą pokrywę. Lampka kontrolna znajduje się w przycisku włączania/wyłączania. 


Wykonanie:


Do każdego pojemniczka dodać łyżeczkę jogurtu naturalnego i zalać mlekiem.  Pojemniczki zakręcić i wstawić do urządzenia. Przykryć i nastawić na odpowiednią ilość godzin. To mój eksperyment, ale na szczęście udany :) Śmiało mogę powiedzieć że z mleka sojowego też da się zrobić jogurt naturalny.Mleko można wcześniej podgrzać aby skrócić czas przygotowania jogurtu do 5 h, jeśli użyjemy zimnego mleka "produkcja" jogurtu zajmie 9 h. Po tym czasie do jogurtu można dodać owoce, musli lub co tylko lubicie :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz